Plany budowy Metropolis Poznań

Dobrze znany na rynku galerii handlowych deweloper z Kielc, Echo Investment, planuje kolejną budowę dużego obiektu. Tym razem inwestor zadecydował, że Metropolis Poznań powstanie w Poznaniu, przy ulicach Hetmańskiej i Krauthofera. Interesujący jest fakt, że projekt ten miał już wcześniej swojego wykonawcę. Ten jednak porzucił plany budowy i dzięki Echo Investment, Metropolis Poznań otrzymał drugą szansę. Wiele wskazuje na to, że tym razem zostanie ona wykorzystana.

Plany związane z tym centrum handlowym są niezwykle imponujące. W budynku ma znaleźć się aż 280 lokali, w tym hipermarket, sklep RTV AGD, centrum rozrywkowe i duży kompleks kinowy.

Metropolis Poznań to jednak nie tylko sklepy i lokale usługowo-rozrywkowe. Deweloper planuje między innymi wybudowanie dużej hali widowiskowej, która może pomieścić nawet 10 tysięcy widzów. Przy Hetmańskiej Echo Investment zbuduje również duży parking, który będzie mógł pomieścić klientów i odwiedzających halę widowiskową. Całość dopełniają deklaracje inwestora, który chciałby również wybudować obiekt sportowy i biurowce. Prace nad Metropolis Poznań mają potrwać mniej więcej rok, od drugiej połowy 2011 roku.